Aktualitātes oktobrī

2022. gada 6. oktobrī

Aktualitātes oktobrī

2022. gada 6. oktobrī

Sveiciens oktobrī!

Sākoties rudenim, esam sarūpējuši aktuālo informāciju, kas noderēs, lai veiksmīgi īstenotu aktivitātes.

1. Visā pasaulē 16.oktobrī atzīmē Pasaules Pārtikas dienu

Šīs dienas mērķis ir veicināt globālu izpratni un rīcību par pārtikas jomas izaicinājumiem, mazinātu badu un uzsvērtu nepieciešamību nodrošināt veselīgu un videi draudzīgu uzturu visiem.

Atzīmējot Pasaules Pārtikas dienu, aicinām veidot diskusijas, pasākumus u.c. aktivitātes, kas veicina izpratni par problēmām, kas saistītas ar pārtiku. 

Informācija par šo dienu, idejas aktivitātēm un sagatavotie vizuāļi pieejami šeit: ej.uz/oktobris_2022

Papildus materiāli un infografikas pieejamas: ej.uz/ekopartika

Sociālajos medijos izmantojiet tēmturus: #Ekoskolas #PasaulesPartikasDiena #WorldFoodDay

2. Atbalstot Ukrainu, Ekoskolu programma kopā ar biedrību “Tavi draugi” ir uzsākuši akciju ar mērķi pašiem gatavot ierakumu sveces. Tās noderēs karavīriem Ukrainā, esot ierakumos. Tā var būt lieliska vienojoša un rudenīga aktivitāte gan pirmskolā, skolā, kā arī augstskolā. 

Kas nepieciešams, lai pagatavotu sveces? Tukša konservu bundža (der dažādi izmēri), kartons, šķēres vai papīra nazis un videi draudzīgs dabiskas izcelsmes vasks, vai izdegušo sveču paliekas, kuras kausējot, iegūst parafīnu, ar ko apliet kartonu. Pamācība pieejama šeit: Sveču izgatavošanas pamācība

! Mācību iestāde, kas būs izgatavojusi visvairāk sveču un par to mums paziņos e-pastā līdz 18.novembrim, saņems balvas
Informāciju nepieciešams sūtīt man (liva.stade@videsfonds.lv), vai info@tavidraugi.lv
Rezultāti tiks izziņoti 21.novembrī.

Izgatavotās sveces ieteicams nogādāt biedrības “Tavi draugi” birojā (Ventspils ielā 50, Rīgā), no kurienes tās tiks vestas uz Ukrainu. Ja nav iespēju sveces nogādāt iepriekš minētajā birojā, atradīsim risinājumu, kā aizbraukt tām pakaļ. 

Akcijas ietvaros aicinām dalīties ar darba procesu un rezultātu sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus #ierakumusveces #svecesUkrainai #bieribaTavidraugi #Ekoskolas


3. Aicinām pieteikties mācību iestādes, kas vēlas uzņemt Ekoskolu Ziemas forumu februārī. Īpašs lūgums atsaukties mācību iestādes, kurām ir laba sadarbība ar pašvaldību. Ja ir iespēja un interese, ir kādi jautājumi, rakstiet uz ekoskolas@videsfonds.lv


4. Atgādinām par UNESCO LNK ikgadējo kampaņu “Pasaules lielākā mācību stunda”. 

Katru gadu rudenī vairāk nekā simts pasaules valstīs norisinās starptautiskā izglītības akcija “Pasaules lielākā mācību stunda”. Šogad izglītības iestādes ir aicinātas pievērsties datu pētniecībai un faktu analīzei, lai nostiprinātu skolēnu datu pratības prasmes un vienlaikus pievērstos izglītības pieejamības tēmai.

Stundā "Kļūsti par faktu meistaru!" skolēni pilnveidos datu pratību – mūsdienu pasaulē ļoti būtisku prasmi –, iegrimstot izglītības datu pasaulē, un pētīs, kā Covid-19 pandēmija ietekmēja dažādus pasaules reģionus un to iedzīvotāju iespējas mācīties.

Lai piedalītos starptautiskajā izglītības akcijā, ikviens skolotājs līdz 31. oktobrim ir aicināts kopīgi ar skolēniem īstenot datu pratībai veltītu mācību stundu, apgūstot datu iegūšanas, grupēšanas, vizualizācijas un interpretācijas prasmes. Stundā izskanējušās atziņas, tapušās vizualizācijas, infografikas vai citus materiālus, kā arī pieredzes stāstus dalībnieki ir aicināti ievietot Pasaules lielākās mācību stundas Facebook lapā, skolas Facebook kontā vai arī privātā kontā, atzīmējot @PasaulesStunda un lietojot tēmturi #PasaulesStunda.

Pasaules lielākās mācību stundas plāns lejuplādējams
https://www.unesco.lv/lv/pasaules-lielaka-macibu-stunda


UZMANĪBU! Šis ir automātiski veidots e-pasts un uz to tiešā veidā atbildēt nevar. Ja rodas kādi jautājumi, lūdzu, zvaniet vai rakstiet uz liva.stade@videsfonds.lv vai daniels.truksans@videsfonds.lv

Saulainu rudeni vēlot,
Līva Stade
Ekoskolu programmas koordinatore
Epasts: liva.stade@videsfonds.lv 
Līva Stade